LIGHTTECH 2014

Avrasya’nın en büyük aydınlatma fuarı Lighttech 7.kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Altı yıldır aydınlatma sektörünün lider üreticilerini bir araya getiren Lighttech Uluslararası Aydınlatma Avize ve Elektrik Teknolojileri Fuarı; 06-09 Mart 2014 tarihleri arasında yedinci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

.

Fuarın açılışını Senexpo Uluslararası Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Şenyurt, Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Beyza Metin, TETESFED Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kaya ve AYDSIAD Genel Sekreteri Gültekin Demir gerçekleştirdi. Yoğun programları nedeniyle açılışa katılamayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tebrik mesajları yolladı.

Senexpo Uluslararası Fuarcılık organizatörlüğünde düzenlenen fuar, İstanbul CNR Expo Fuar Alanı’nda 1. ve 3. salonlarda yapıldı. Yerli üreticilerin, dünyanın birçok ülkesinden satın almacı ve katılımcıların iştirak ettiği Lighttech Fuarı; 8100 m2 alan üzerinde 54’ü yabancı toplam 165 katılımcı firma ve 15.319 ziyaretçiyi ağırladı.

Lighttech 2014, etkinlikleriyle de dikkat çekti!

Fuarda Mimar Sinan Üniversitesi öğrencileri workshop düzenleyerek; ellerindeki çeşitli malzemelerle aydınlatma ürünleri tasarladılar. Dört gün boyunca süren etkinlikte birbirinden ilginç tasarımlar ortaya çıkarken; ziyaretçiler tarafından da yoğun ilgi gördü. Haliç Üniversitesi Tasarım Bölümü öğrencileri ise LED aydınlatma projelerinin temellerini Lighttech Fuarı’nda attı. Yıl boyunca oluşacak projeler; bir sonraki Lighttech Fuarı’nda sergilenecek. Fuarda dikkat çeken bir diğer sergi ise Mimar Yılmaz Zenger’in aydınlatma ürünlerinden oluşan heykelleriydi. Fuar boyunca sergilenen heykeller; ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Fuarda; şehir, meydan, yol, bahçe, havuz vb. aydınlatma çözümleri ile aydınlatma ve dekorasyon ihtiyacına karşılık gelen her türlü iç ve dış aydınlatma ürünü sergilendi. Konfor ve güvenlik sağlayan bina otomasyon ve elektrik malzemeleri ürünleri, dekoratif ve pratik ürünler fuarda yerini alırken, enerji ve enerji iletimi ile ilgili her türlü ürün de alıcısı ile buluştu.

Fuar, KOSGEB, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TETESFED, EMO, Mimarlar Odası İstanbul Şubesi, AYDSİAD, İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi, Avize İmalatçıları ve Satıcıları Odası, İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası desteğiyle düzenlendi.İki Kıta Üzerindeki Dünya Başkenti: İSTANBUL

Kültür ve Ticaret yollarının 3000 yıllık kesişim noktası olmasının yanı sıra, doğal güzellikleri ve ulaşılabilirliği ile büyük imparatorluklara 1700 yıl boyunca kesintisiz başkentlik yapmış olan İstanbul, iki kıta üzerinde kurulu tek şehirdir.

İstanbul, 15 milyonu aşan ve her kültürden insandan oluşan nüfusuyla hem Türkiye’nin ve hem de bölgenin en büyük şehridir.

Bir başkent olmasa da Türkiye'de hemen hemen tüm endüstrilerin, ticaretin, kültürün, ithalat ve ihracatın merkezi olan İstanbul, hem iç hem de dış ticarette merkezi bir öneme sahiptir.

İstanbul, 55 ülkenin başkentine 3,5 saat içerisinde ulaşım kolaylığıyla da önemli bir merkezdir.

 
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) izniyle düzenlenmektedir.